Závody

Kdy
28. dubna 2024
Přihlášky do
21. dubna 2024 - KAPACITA OMEZENA!
Vlašim, park
Věková kategorie
3 roky, 4-5 let, 6-7 let a 8-10 let
Startovné
150 Kč člen MSPORTS / 300 Kč nečlen MSPORTS

Co na děti čeká

Na děti čeká sportovní den se zaměřením na cyklistiku.

Akce se uskuteční v neděli 28. dubna v krásné přírodě vlašimského parku. Zázemí k závodům poskytne Znosimská brána, z jejíž blízkosti budou děti vyjíždět na závodní trať (viz obrázek).

Závodní tratě budou přizpůsobeny cyklistům všech úrovní, od začátečníků na odrážedlech po pokročilé cyklisty vrchaře i sjezdaře. Součástí programu je cyklistický trénink, kdy si děti vyzkouší základní dovednosti a zkušebně si projedou připravené tratě.

Nejmenší závodníci (kategorie 3 roky, 4 – 5 let) se nejprve kvalifikují do závodu úvodní jízdou. Dle dosaženého času budou následně nasazováni do jednotlivých rozjížděk, ze kterých se mohu probojovat až do finále. Postupový systém bude upřesněn dle počtu přihlášených závodníků.

Starší závodníci (kategorie 6 – 7 let, 8 – 10 let) se vydají na okruh/y vlašimským parkem. Startuje se s časovými rozestupy, vítězem závodník s nejlepším dosaženým časem. Je povoleno jet ve spolupráci s rodiči (starším sourozencem, …). Rodič tak zastává funkci tzv. vodiče. Účast rodiče je dobrovolná, navigaci či pomoc na trati případně zajistí organizační tým.

Věříme, že si den užijí nejenom malí sportovci, ale celé rodiny, ať již v podobě aktivní účasti v závodě či jako fanoušci dobrého sportu.

Při přípravě tratí dbáme na bezpečnost. Přesto prosíme o vhodné vybavení. Povinně helma, další chrániče (např. loktů) dle vlastního uvážení.

Těšíme se na pěkné cyklistické dopoledne, Váš MSPORTS tým.

S sebou:

Kolo / odrážedlo, přilbu, sportovní oblečení či další vybavení / chrániče dle vlastního uvážení

Svačina a pití

Ceny:

diplomy, medaile, originální ŠAMPION maskot a sladká tečka

Kategorie:

3 roky = 50m na odrážedlech

4-5 let = 100m na kole

6-7 let = okruh (cca 1 300m) na kole rovinatý

8-10 let okruh (cca 1 600m) na kole s převýšením

V případě nejistoty s volbou kategorie nás neváhejte kontaktovat, rádi poradíme

Program dne

Trénink
Závody
Vyhlášení

Kdo má závody pod palcem?

Mgr. Michal Holánek

Chci, aby se u nás děti smály, aby se na každou lekci těšily, to vše v souladu s cíleným rozvojem pohybových dovedností a schopností.

Máte nějaký dotaz?

Potřebujete s něčím poradit?